Czy wiesz, że co 40 minut ktoś w Polsce dowiaduje się o chorobie nowotworowej krwi? Jedynie 25% chorych znajduje Dawcę Szpiku w rodzinie. Dla 75% z nich jedyną szansą na życie jest przeszczep szpiku od niespokrewnionego dawcy.
Dołącz do bazy Dawców Szpiku DKMS i daj chorym drugą szansę na życie!
 
14 lipca każdy z mieszkańców naszej gminy będzie mógł zarejestrować się do bazy Dawców Szpiku. Wystarczy, że odwiedzisz II Piknik Parafialny w Duczyminie i podejdziesz do dedykowanego namiotu DKMS. Wolontariusze przeprowadzą Cię przez cały proces rejestracyjny.
 
Dlaczego warto zostać dawcą szpiku?
 
• Dawstwo szpiku to akt ogromnej miłości i bezinteresowności.
• Możesz uratować życie drugiemu człowiekowi.
• Rejestracja jest prosta i szybka.
• Pobranie szpiku jest bezpieczne i bezbolesne.
 
Przed rejestracją będzie możliwość porozmawiania z Dawcą, który odpowie na wszelkie pytania dotyczące rejestracji, badań kontrolnych oraz samego oddania komórek macierzystych.
 
Istnieją dwie metody pobrania szpiku i komórek macierzystych do transplantacji. W 90 procentach przypadków stosuje się pobranie z krwi obwodowej (procedura przypomina oddawanie krwi). W pozostałych 10 procentach dokonuje się pobrania z talerza kości biodrowej w znieczuleniu ogólnym.
 
Pamiętaj! Im więcej osób zarejestruje się w bazie dawców szpiku, tym większe szanse na znalezienie odpowiedniego dawcy dla chorego.
 
Pomożesz? BO MOŻESZ – MASZ TO W GENACH!
 
Udostępnij ten post i zachęć swoich znajomych do zarejestrowania się w bazie dawców szpiku! Razem możemy uratować życie!
Grafika zachęcająca do zostania Dawcą Szpiku
28

Przeszukaj stronę

Treść | Menu | Dostępność