Logo Miasto i Gmina Chorzele

Dożynki Miejsko-Gminno-Parafialne w Krukowie – podsumowanie

Za nami wyjątkowe święto plonów – Dożynki w Krukowie, które zgromadziły licznie mieszkańców naszej gminy i gości. Gospodarzami wydarzenia byli burmistrz Eliasz Kostrzewa oraz proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Krukowie, ks. Piotr Kurkowski.

Krukowo zachwycało – cała wioska przystrojona była z niezwykłym smakiem i pomysłowością. Za ten wyjątkowy klimat należą się ogromne brawa i podziękowania dla mieszkańców.

Uroczystość rozpoczęła się przemarszem korowodu dożynkowego z placu szkolonego do kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Krukowie. Mszę świętą w intencji rolników odprawili: ks. Zbigniew Pruszyński – proboszcz parafii pw. św. Wawrzyńca w Zarębach oraz ks. Andrzej Sosnowski Proboszcz parafii pw. opieki św. Józefa w Opaleńcu.

Po zakończeniu mszy św. korowód dożynkowy wrócił na plac przy Szkole Podstawowej w Krukowie, gdzie odbyła się główna część dożynek. Tradycyjnie rozpoczęła się ona od powitania zgromadzonych gości oraz dzielenia dożynkowego chleba.

W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych i powiatowych, w tym starosta Paweł Mostowy wraz z wicestarostą Jarosławem Szmulskim, przewodniczący Rady Powiatu Zenon Szczepankowski oraz radni Rady Miejskiej w Chorzelach.

Jednym z najważniejszych momentów było wręczenie statuetek i listów gratulacyjnych wyróżnionym rolnikom z terenu Miasta i Gminy Chorzele. W tym roku wyróżnieni zostali:

  • Gabriela i Kamil Topowie 
  • Patryk Orzoł

Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta uświetniała dożynki swoją grą na wszystkich etapach uroczystości. Swoje talenty zaprezentowały także dziewczynki z grupy tanecznej działającej przy OUK oraz laureaci Miejsko-Gminnego Festiwalu Piosenki. Nie zabrakło biesiadnych klimatów, o które zadbała „Chorzelska Kapela Biesiadna”. Zwieńczeniem dnia była pełna energii wieczorna zabawa z zespołem Everest, która porwała do tańca licznie zgromadzonych uczestników i trwała do późnych godzin nocnych.

Dziękujemy wszystkim Mieszkańcom i Gościom za tak liczne przybycie oraz wspólne świętowanie.

Wyjątkowe podziękowania kierujemy do wszystkich osób zaangażowanych w organizację dożynek, a zwłaszcza do naszych niezastąpionych Kół Gospodyń Wiejskich. Dziękujemy Wam za przygotowanie barwnych stoisk, przepysznych potraw, które zachwyciły uczestników, za ogromne zaangażowanie i wkład w organizację uroczystości. Dzięki Wam Dożynki w Krukowie były nie tylko okazją do wyrażenia wdzięczności rolnikom, lecz także pięknym przykładem wspaniałej współpracy.

Dziękujemy i do zobaczenia za rok!

Galeria zdjęć

1 2 3 4 4a 5 6 1000022255 1000022304 1000022309 1000022316 1000022317 1000022337 1000022339 1000022353 DSC01469 DSC01484 DSC01490 DSC01498 DSC01504
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności