14 lutego w naszej gminie mieliśmy zaszczyt gościć Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika, który odwiedził Chorzele w nowej kadencji samorządowej. Była to więc znakomita okazja do zadzierzgnięcia lepszej znajomości i przedstawienia szans i możliwości współpracy samorządów: gminy Chorzele i Mazowsza.
Przy okazji spotkania udało się nam podsumować ostatnie inwestycje zrealizowane dzięki wsparciu Sejmiku Mazowsza. Wizyta Marszałka zbiegła się także z oficjalnym otwarciem nowoczesnej stołówki w Publicznej Szkole Podstawowej w Chorzelach, która została dofinansowana ze środków marszałkowskich.
Z programu „Mazowsze dla równomiernego rozwoju” gmina otrzymała dofinansowanie:
- 382,2 tys. zł – na zakup nowoczesnej koparko-ładowarki i ciężarówki typu wywrotka dla ZGKiM, które będą wykorzystywane do prac związanych z rozbudową sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, naprawy dróg oraz obsługi oczyszczalni ścieków.
- 506,7 tys. zł – na utworzenie nowoczesnej stołówki w PSP w Chorzelach, obejmujące zakup wyposażenia kuchennego, modernizację instalacji gazowej i elektrycznej oraz nowe meble dla uczniów.







42