W ramach projektu #KPOdlaKultury przygotowaliśmy dwa wyjątkowe wydarzenia, które zabiorą Was w fascynującą podróż przez historię i sztukę – wszystko dzięki technologii Virtual Reality! Koordynatorem całego projektu jest nasza Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Chorzelach!
A czym właściwie jest Virtual Reality? To technologia, która pozwala przenieść się do cyfrowego świata. Dzięki specjalnym okularom VR, słuchawkom czy fotelom, użytkownik widzi otaczające go obrazy w 360 stopniach, zanurzając się całkowicie w komputerowo wygenerowanym środowisku. To niemal jak podróż w czasie i przestrzeni – przeżycia są niezwykle realistyczne, jakbyśmy naprawdę znaleźli się w innym miejscu!
4–6 listopada – Wirtualny Teatr Historii
To trzy dni, podczas których przeniesiecie się w czasy powstania warszawskiego, odkryjecie wrak statku MS “Piłsudski” na dnie Morza Północnego, a także weźmiecie udział w heroicznych zmaganiach Bitwy Warszawskiej 1920 roku. W specjalnie przygotowanej przestrzeni na Waszych VR-owych goglach wyświetlane będą filmy w technologii 360°! Poczujcie emocje, dźwięki i obrazy z przeszłości, które na długo zapadną w pamięci. Pokazy odbywają się od 9:00 do 17:00 na Auli przy Mazowieckim Centrum Sportów Zimowych.
7–8 listopada – Wirtualny Chełmoński
W czwartek i piątek zapraszamy na wystawę VR poświęconą twórczości Józefa Chełmońskiego. Dzięki “ożywionym” obrazom mistrza realizmu, widzowie zanurzą się w polskich krajobrazach i postaciach, które otoczą Was feerią barw i dźwięków przyrody. To multimedialna podróż po dziełach Chełmońskiego, wzbogacona muzyką i cytatami przyjaciół malarza, która przybliży jego życie, twórczość oraz miłość do rodzimej ziemi.
Wydarzenia są bezpłatne, a seanse VR dostępne dla osób od 12. roku życia. Uczniowie lokalnych szkół już zarezerwowali poranne i południowe pokazy, ale gwarantujemy, że nikt nie odejdzie z kwitkiem! Od 9:00 do 17:00 – do zobaczenia na Auli przy basenie!
Przyjdźcie, zabierzcie znajomych i poczujcie magię wirtualnej rzeczywistości!
Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie Facebook naszej biblioteki.
53