Będzie nowy Park w Chorzelach! Umowa Burmistrz z Wykonawcą podpisana

Podpisanie umowy
7 grudnia, Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele Beata Szczepankowska podpisała Umowę z Wykonawcą na realizację zadania pn. ” Zagospodarowanie przestrzeni publicznej w mieście Chorzele “. Umowa dotyczy zarówno budowy infrastruktury, nasadzeń, jak również pielęgnacji w okresie gwarancji. Zadanie będzie realizowane od momentu podpisania umowy i w pierwszym kwartale 2024 roku. W podpisaniu Umowy uczestniczyła dyrektor Wydziału Rozwoju Agnieszka Opalach. 
Wcześniej, Burmistrz pozyskała z Samorządu Województwa Mazowieckiego na realizację inwestycji 189 633,94 zł w ramach programu wsparcia „Instrument wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”. Całkowita wartość zadania to 360 795, 58 zł.
 
Niezwykle atrakcyjna dla mieszkańców inwestycja będzie dopełnieniem zrealizowanej z pomocą wcześniej pozyskanego dofinansowania Samorządu Województwa Mazowieckiego inwestycji pn. „Przebudowa ulic Cmentarnej, Rzemieślniczej i Księżycowej w miejscowości Chorzele wraz z budową parkingu przy ulicy Cmentarnej”.
 
Chcemy, w tej niedawno zmodernizowanej części Chorzel w okolicach Cmentarza wykorzystać także dotychczas niezagospodarowany, a mający duży potencjał fragment terenu i stworzyć dla mieszkańców skwer miejski, czyli miejsce, gdzie będą mogli spędzić czas na świeżym powietrzu, usiąść, odpocząć i pospacerować w bliskim kontakcie z przyrodą.
 
Łączna powierzchnia projektowa wynosi około 4 480m2. Przestrzeń znajdująca się w sąsiedztwie nowo wybudowanych dróg, chodników i parkingu przy Cmentarzu daje możliwość pięknego zagospodarowania i utworzenia zgodnie z koncepcją architektów krajobrazu, nowego atrakcyjnego wizualnie i funkcjonalnie Parku z zielenią, alejkami, ławkami.
 
Projekt zakłada wykonanie nasadzeń zieleni tj. drzew o obwodzie 12-14 cm, krzewów, bylin, jak również montaż elementów małej architektury. W parku nie zabraknie również alejek spacerowych.
Wszyscy doskonale wiemy, że takie miejsca odgrywają kluczową rolę na obszarach publicznych, zapewniając bardzo potrzebną zieloną przestrzeń i korzyści dla środowiska i lokalnej społeczności. Zieleń ogrodów miejskich spełnia funkcje ekologiczne, zapewnia niezbędne usługi ekosystemowe, takie jak oczyszczanie powietrza, natlenianie, czy filtrację wody.
 
Nowy skwer miejski będzie miejscem, które zapewni mieszkańcom możliwość spokojnego i relaksującego spędzenia czasu, integracji i wypoczynku. Będzie jednocześnie pięknym dopełnieniem zagospodarowania tej części Miasta. 
85

Przeszukaj stronę

Treść | Menu | Dostępność