Burmistrz Beata Szczepankowska wprowadza bezpłatny Miejsko-Gminny transport publiczny – rozkład jazdy

Burmistrz Beata Szczepankowska wprowadza bezpłatny Miejsko-Gminny transport publiczny.

Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy Miasta i Gminy Chorzele. Mam dla Was absolutnie ważną i bardzo dobrą informację!

Od 1 stycznia 2004 roku, wychodząc naprzeciw potrzebom naszych mieszkańców – uruchamiam bezpłatny, publiczny transport zbiorowy na terenie Miasta i Gminy Chorzele. Jest to jedyny taki projekt w naszym regionie, ale jestem przekonana, że bardzo potrzebny.

 
Biorąc pod uwagę wysoki stopień wykluczenia komunikacyjnego naszych mieszkańców, zwłaszcza osób starszych oraz brak skutecznej komunikacji autobusowej – zdecydowałam o pilotażowym wprowadzeniu naszego własnego, bezpłatnego transportu publicznego dla wszystkich mieszkańców. Ważny jest dla nas także Państwa aspekt ekonomiczny, ale również efekt ekologiczny.
 
Nasi mieszkańcy, a zwłaszcza seniorzy – zgłaszają problemy komunikacyjne, a osoby starsze, które są nim najbardziej dotknięte stanowią jedną czwartą wszystkich osób zamieszkujących naszą Gminę. Dlatego chcemy zaspokoić te oczekiwania. Nasza społeczność, młodzież, dorośli, a zwłaszcza osoby starsze będą mieli możliwość dojazdu do szkoły, lekarza, na targowisko, zakupy czy na stację PKS i PKP, a następnie powrotu do domu.
 
Moja propozycja i pilotażowy rozkład jazdy zostały poprzedzone wnikliwą analizą, a następnie skonsultowane oraz zaakceptowane przez Radę Miejską. Umowa z Operatorem jest już podpisana. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Przewozy Krajowe i Zagraniczne Osób Czapliccy spółka komandytowa z Przasnysza.
 
Przewozy te będą wygodne i oczywiście bezpłatne. Koszt pokryje Gmina, ale już podjęliśmy działania i złożyliśmy wniosek o pozyskanie finansowania zewnętrznego.

Ten pilotażowy program obejmie na początku 3 linie obsługujące cały obszar naszej Gminy.
 
Szczegółowe, godzinowe rozkłady jazdy będą dostępne na stronach internetowych i Facebooku Urzędu Miasta i Gminy Chorzele oraz Operatora. Umieści je on także na wszystkich przystankach.
 
Ponieważ za kilka dni powitamy Nowy Rok, pragnę już dzisiaj złożyć wszystkich mieszkańcom Miasta i Gminy Chorzele najlepsze życzenia noworoczne. Niech nadchodzący Nowy 2024 rok będzie dla Państwa czasem pokoju, szczęścia, sukcesów, a także dobrobytu i realizacji w zdrowiu wszelkich planów i zamierzeń.

Z wyrazami najwyższego szacunku

Beata Szczepankowska

Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele

98

Przeszukaj stronę

Treść | Menu | Dostępność