Burmistrz pozyskała pieniądze na nasadzenie zieleni na terenie Miasta i Gminy Chorzele w ramach programu „Mazowsze dla klimatu 2024”

Planowane zadanie będzie polegało na wykonaniu nasadzeń w ilościach: 168 szt. drzew i 3 130 szt. krzewów, bylin i pnączy. W ramach programu zadania nasadzone zostaną drzewa gatunków liściastych i iglastych, które absorbują zanieczyszczenia w powietrzu.
 
Nasadzona roślinność będzie stanowiła naturalne ekrany, będące naturalnymi barierami dla spalin samochodowych, a także dla hałasu i innych, często niekorzystnych dla człowieka czynników wynikających z zanieczyszczenia powietrza. Ponadto zieleń wpłynie pozytywnie na organizm człowieka, w szczególności na poprawę jego samopoczucia i komfortu psychicznego.
 
Gmina Chorzele od lat troszczy się o tereny zielone podczas realizowania inwestycji na jej terenie. Przykładem dobrych praktyk może być zagospodarowanie w roślinność m.in. Parku Miejskiego im. Tadeusza Kościuszki w Chorzelach, placu zabaw przy ul. Kościelnej w Chorzelach, jak również wykonanie nasadzeń podczas cyklicznych akcji ekologicznych pn. „Aleja dzieci – drzewko dla twojej pociechy”.
 
Dotacja – 139 776 zł
Wkład własny – 59 904 zł.
 
72

Przeszukaj stronę

Treść | Menu | Dostępność