Finał VII Gminnego Turnieju Gier Planszowych o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Chorzele już za nami

Burmistrz, uczestnicy turnieju wraz z opiekunami oraz Panie z biblioteki.
Patronat honorowy nad imprezą objęła Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele Beata Szczepankowska.
 
26 stycznia, w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Chorzelach odbył się Finał Turnieju Gier Planszowych o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Chorzele. W rozgrywkach wzięli udział zwycięzcy eliminacji, które zostały zorganizowane w pierwszym tygodniu ferii zimowych w poszczególnych Filiach Biblioteki.
 
Turniej składał się z dwóch kategorii wiekowych: Kategoria I – Szkoły Podstawowe, Klasy I-III oraz Kategoria II – Szkół Podstawowe, Klasy IV-VI. Oba finały odbyły się równocześnie, a nad ich przebiegiem czuwały doświadczone bibliotekarki. Prowadzenie finału grupy młodszej powierzono bibliotekarce Iwonie Borkowskiej, natomiast finał grupy starszej poprowadziła bibliotekarka Ewa Zalewska.
 
Niepokonana w Kategorii Szkoły Podstawowe klasy I-III okazała się Aleksandra Rosińska, zwyciężczyni eliminacji w Filii Bibliotecznej w Zarębach i uczennica klasy I Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Zarębach. Natomiast w Kategorii Szkoły Podstawowe klasy IV-VI zwyciężyła Liwia Kostrzewa, która również wygrała eliminacje w Filii Bibliotecznej w Zarębach i jest uczennicą Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Zarębach.
 
Burmistrz Beata Szczepankowska osobiście wręczyła zwycięzcom turnieju dyplomy, puchary oraz nagrody rzeczowe. Pozostali uczestnicy nie wyszli z turnieju z pustymi rękami, otrzymując pamiątkowe dyplomy oraz nagrody pocieszenia.
 
Najważniejszym celem tego Turnieju było ćwiczenie wyobraźni i koncentracji młodego człowieka, a także, a może nawet przede wszystkim propagowanie współczesnych gier planszowych jako alternatywy dla komputera, oraz pożytecznego i ciekawego sposobu spędzania wolnego czasu w gronie rówieśników i rodziny.
 
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy ponownie w następnym roku!
78

Przeszukaj stronę

Treść | Menu | Dostępność