6 maja 2024r. na stadionie w Chorzelach odbyły się Mistrzostwa Gminy w Czwórboju Lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców. Czwórbój lekkoatletyczny kończy zawody objęte Kalendarzem Imprez Sportowych Powiatowego Związku Sportowego na etapie gminnym. To drużynowa dyscyplina lekkoatletyczna rozgrywana w kategorii klas VI-IV. Drużyny liczą po 6 zawodniczek i 6 zawodników. Każdy zawodnik musi wystartować w czterech dyscyplinach lekkoatletycznych: skok w dal, bieg na 60 m, bieg na 600 m dz. i 1000 m chł. i rzut piłeczką palantową. Uzyskane wyniki przeliczane są na punkty. Drużyna, która zdobędzie najwięcej punktów wygrywa zawody. W naszej gminie tradycją jest również nagrodzenie 6 zawodników wśród dziewcząt i chłopców z największą liczbą punktów. Drużyny, które stanęły na podium nagrodzono pamiątkowymi medalami i pucharami. Wszystkie szkoły otrzymały też pamiątkowe dyplomy.
 
Ostanie zawody były również doskonałą okazją, by osobiście podziękować Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele Beacie Szczepankowskiej za wieloletnią współpracę i pomoc w organizacji różnorodnych wydarzeń sportowych, za zapewnianie środków na organizację zawodów sportowych i za ogromne wsparcie i zaangażowanie w rozwój sportu szkolnego. Uczniowie w dowód uznania wręczyli Pani Burmistrz symboliczny puchar za mistrzowskie propagowanie sportu szkolnego.
 
Klasyfikacja końcowa
 
Dziewczęta
I m SP 2 Chorzele – awans
II m SP Zaręby – awans
III m SP Duczymin
IV m SP Krzynowłoga Wielka
V m SP Poścień
 
Chłopcy
I m SP Poścień – awans
II m SP Nr 2 Chorzele – awans
III m SP Krzynowłoga Wielka
IV m SP Zaręby
V m SP Duczymin
VI m SP Krukowo
 
Drużna dziewcząt SP 2 Chorzele – Julia Asztemborska, Wiktoria Dunajska, Oliwia Wiśniewska, Amelia Czajkowska, Zofia Cichowska, Martyna Kobus – opiekun Andrzej Danelski, Michał Zawojek.
 
Drużna chłopców SP Poścień – Aleksander Sadłowski, Marcin Czaplicki, Kuba Krajewski, Łukasz Więcek, Wojciech Więcek, Damian Skorupski – opiekun Elżbieta Murzyn.
 
Indywidualnie tytuł mistrza wśród dziewcząt zdobyła Oliwia Wiśniewska z SP 2 Chorzele, a wśród chłopców mistrzem został Franciszek Piasecki również z SP 2 Chorzele.
 
Dziękujemy nauczycielom wychowania fizycznego i uczniom za zaangażowanie i pracę.
 
Gratulujemy i życzymy sukcesów na kolejnych etapach rywalizacji sportowej.
—————–
Gminny Koordynator Sportu – Iwona Rogowska
Uczestnicy zawodów wraz z opiekunem
Uczestnicy zawodów wraz z opiekunem
Uczestnicy zawodów wraz z opiekunem
Uczestnicy zawodów wraz z opiekunem
29

Przeszukaj stronę

Treść | Menu | Dostępność