20 października, Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele Beata Szczepankowska, wraz z Dyrektorem Oświaty i Promocji Sławomirem Czaplickim, mieli przyjemność gościć na uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej powiązanej z wizytą kanoniczną w Parafii pw. św. Jana Nepomucena w Duczyminie Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Diecezji Płockiej Szymona Stułkowskiego.

Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Pani Dyrektor, która powitała wszystkich zgromadzonych, włączając w to nauczycieli emerytowanych, obecnych na uroczystości. W swoim przemówieniu Pani Dyrektor złożyła serdeczne życzenia oraz wyraziła wdzięczność wobec nauczycieli oraz pracowników obsługi i administracji.

Głos zabrała również Burmistrz Beata Szczepankowska, która podziękowała Księdzu Biskupowi, za troskę o parafię, życzliwość oraz otwartość na potrzeby innych. Burmistrz podziękowała również ks. Grzegorzowi Adamowi Ostrowskiemu za integrowanie społeczności parafialnej poprzez m.in.: organizowanie pielgrzymek, spotkań i uroczystości kościelnych; opiekę nad kościołem oraz wszelkie prace, które upiększają Kościół oraz jego otoczenie. Można tu chociażby wymienić: odrestaurowanie organów, ołtarza polowego i sali parafialnej, termomodernizację plebani wraz z wymianą poszycia dachowego i wiele innych.

Burmistrz skierowała także słowa uznania do dyrekcji, nauczycieli, zarówno tym emerytowanym, jak i tym, którzy obecnie pracują w PSP im. Ojca Honoriusza Kowalczyka w Duczyminie, a także wszystkim pracownikom administracji i obsługi, wyrażając wdzięczność za ich dotychczasową pracę i poświęcenie w procesie kształcenia młodych ludzi. Następnie na ręce dyrektor szkoły Izabeli Strzeleckiej wręczyła kwiaty oraz słodki upominek dla całej społeczności uczniowskiej.

Kolejnym punktem uroczystości była piękna akademia, która przybliżyła sylwetkę św. Jana Pawła II – Wielkiego Nauczyciela naszych czasów.

Uroczystość minęła w rodzinnej i radosnej atmosferze.

189

Przeszukaj stronę

Treść | Menu | Dostępność