09 maja 2023r. na stadionie w Chorzelach odbyły się Mistrzostwa Gminy w Czwórboju Lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców. Czwórbój lekkoatletyczny kończy zawody na etapie gminnym objęte Kalendarzem Imprez Sportowych Powiatowego Związku Sportowego. Jest to dyscyplina sportu rozgrywana w kategorii klas VI-IV. Każdy zawodnik z sześcioosobowej drużyny startuje w czterech dyscyplinach lekkoatletycznych: skok w dal, bieg na 60 m, bieg na 600 m dziewcząt i 1000 m chłopców i rzut piłeczką palantową. Uzyskane wyniki przeliczane są na punkty. Drużyna, która zdobędzie najwięcej punktów wygrywa zawody. Tradycyjnie już dziewczęta i chłopcy otrzymują również dyplomy za największą liczbę punktów. Drużyny, które stanęły na podium nagrodzono pamiątkowymi medalami.

W kategorii dziewcząt:
I m SP 2 Chorzele – awans
II m SP Krzynowłoga Wielka – awans
III m SP Zaręby

W kategorii chłopców:
I m SP Nr 2 Chorzele – awans
II m SP Duczymin – awans
III m SP Poścień
II m SP Krzynowłoga Wielka,
III m SP Zaręby

Drużna dziewcząt SP 2 Chorzele-, Maja Grabowska, Maja Wożniak, Nadia Lubowiedzka, Joanna Szymańska, Alicja Furman, Marta Tłoczkowska. Opiekun Michał Zawojek.
Drużna chłopców SP 2 Chorzele – Wiktor Nachtygal, Paweł Bogdański, Damian Grabowski, Igor Szlaga, Franciszek Piasecki, Hubert Basandowski, Sebastian Małkowski. Opiekun Iwona Rogowska

Indywidualnie tytuł mistrza wśród dziewcząt zdobyła Maja Grabowska z SP 2 Chorzele,
a wśród chłopców mistrzem został Maksymilian Błaszczak z SP Krzynowłoga Wielka.

Dziękujemy Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele Beacie Szczepankowskiej za wspieranie sportu szkolnego i zapewnianie środków na ich organizację, dziękujemy nauczycielom wychowania fizycznego i uczniom za zaangażowanie, pracę i wspaniałą rywalizację.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na Mistrzostwach Powiatu.

Tekst i fot.: Gminny Koordynator Sportu- Iwona Rogowska

294

Przeszukaj stronę

Treść | Menu | Dostępność