W niedzielę 28 maja, na Stadionie Miejskim w Chorzelach, po raz pierwszy, odbył się Festiwal Sztuki „Kultura bez barier”. Organizatorem festiwalu jest Beata Szczepankowska burmistrz Miasta i Gminy Chorzele oraz Ośrodek Upowszechniania Kultury w Chorzelach.

Zgromadzonych gości powitała uroczyście burmistrz Beata Szczepankowska. Następnie, odbyły się konkursy dla osób z niepełnosprawnościami i nie tylko. Wszyscy chętni uczestnicy festiwalu, mogli wziąć udział w konkursach plastycznych „Moje marzenie” i „Stop nałogom”, konkursie rękodzieła artystycznego na „Najpiękniejszą torbę” oraz konkursie piosenki.

Po ocenach komisji i rozstrzygnięciu konkursów, na scenę zostali zaproszeni uczestnicy – dyplomy, statuetki i nagrody wręczyli: Beata Szczepankowska – burmistrz Miasta i Gminy Chorzele, Aneta Bacławska – zastępca burmistrza Miasta i Gminy Chorzele, Krzysztof Milewski – Radny Rady Miejskiej w Chorzelach oraz Janusz Nidzgorski – dyrektor Ośrodka Upowszechniania Kultury w Chorzelach.

Po części konkursowej przyszedł czas na zabawy z animatorem, mega bańki mydlane, brokatowe tatuaże, dmuchańce, zdjęcia z maskotką – Marshallem, bohaterem bajki „Psi patrol”, gry i zabawy. Na zakończenie festiwalu wystąpił zespół „Talizman”. Było kolorowo, przyjaźnie i wesoło – widzimy się za rok!

———————————————
Wydarzenie zostało dofinansowane z programu grantowego „Kultura bez barier” ze środków PFRON. Program „Kultura bez barier” jest realizowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Fundację Kultury bez Barier. Celem projektu jest wdrożenie nowego modelu zapewniania dostępności oferty i zasobów instytucji kultury dla osób z niepełnosprawnościami przez instytucje kultury o zróżnicowanych charakterystykach, umożliwiające jak najszersze przetestowanie jego elementów.
 
Po więcej zdjęć zapraszamy na naszego Facebooka.
94

Przeszukaj stronę

Treść | Menu | Dostępność