4 listopada 2023r. na hali sportowej w Chorzelach odbyły się Gminne Mistrzostwa w Mini Piłce Ręcznej klas IV-VI oraz w Piłce Ręcznej klas VII- VIII w kategorii dziewcząt i chłopców. Drużyny reprezentowały szkoły: SP nr 2 Chorzele, SP Krzynowłoga Wielka, SP Duczymin. Mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym”. Awans do etapu powiatowego uzyskały 2 drużyny dziewcząt i 2 chłopców. Zawody na szczeblu powiatowym odbędą się w 18-19 listopada 2023 r. w Chorzelach.
W kategorii klas IV-VI na najwyższym podium stanęły drużyny dziewcząt i chłopców SP 2 Chorzele. W roczniku starszym I miejsce zajęła również drużyna chłopców SP 2 Chorzele. Tradycyjnie zwycięskie drużyny otrzymały puchary, pozostałe drużyny pamiątkowe dyplomy. Nagrody ufundowała Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele Beata Szczepankowska.
Dziewczęta z klas VII-VIII spotkają się w innym terminie, ponieważ w tym samym czasie drużyna dziewcząt SP 2 Chorzele rywalizowała w Mistrzostwach w Piłce Nożnej na etapie międzypowiatowym w Ostrołęce. Dziewczęta po zaciętej walce zajęły wysokie IV miejsce.
Wszystkim sportowcom składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.
Wyniki końcowe:
Dziewczęta klasy IV-VI
I m – tytuł Mistrza Gminy zdobyła SP nr 2 Chorzele – opiekun Andrzej Danelski
Chłopcy klasy IV-VI
I m – tytuł Mistrza Gminy zdobyła SP nr 2 Chorzele – opiekun Iwona Rogowska i Michał Zawojek