W dniu 27 listopada w Publicznej Szkole Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Zarębach odbyło się wyjątkowe wydarzenie – pasowanie uczniów klas pierwszych.
 
W tej doniosłej uroczystości uczestniczyli nie tylko najmłodsi uczniowie, ale także licznie zgromadzeni goście. Wśród obecnych byli m.in. : Beata Szczepankowska – Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele, Aneta Bacławska – Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Chorzele, Izabela Jurczewska – Zastępca Dyrektora Wydziału Oświaty i Promocji UMiG, dyrekcja szkoły, nauczyciele, rada rodziców oraz rodzice dzieci.
 
Podczas wspaniałej akademii, nasi mali artyści zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne, recytując wiersze, śpiewając piosenki i tańcząc. Po tych pełnych uroku występach przyszedł czas na uroczyste ślubowanie i pasowanie, które było przeprowadzone przez Krystynę Maluchnik – Dyrektora Szkoły. W ten sposób każde dziecko oficjalnie stało się częścią szkolnej społeczności, gotowe na nowe wyzwania i zdobywanie wiedzy.
 
Ważne chwile uświetniły słowa gratulacji i życzeń, które burmistrz Beata Szczepankowska przekazała naszym uczniom.
 
Na zakończenie uroczystości każde dziecko otrzymało od burmistrz czekoladki, gminne workoplecaki oraz książeczki. Burmistrz podziękowała również Pani Dyrektor, Radzie Rodziców oraz wychowawcy klasy pierwszej wręczając im piękne kwiaty oraz upominki.
 
Ceremonia odbyła się w serdecznej, rodzinnej atmosferze, tworząc niezapomniane wspomnienia dla wszystkich, którzy w niej uczestniczyli.
 
Szczegółowa fotorelacja dostępna na naszym Facebooku.
89

Przeszukaj stronę

Treść | Menu | Dostępność