W niedzielne popołudnie na placu OSP w miejscowości Rzodkiewnica w dniu 30.07.2023r. odbył się Gminny Turniej Wsi na wesoło zorganizowany przez Ośrodek Upowszechniania Kultury w Chorzelach pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Chorzele Beaty Szczepankowskiej.
 
W turnieju wzięło udział 8 sołectw z terenu miasta i gminy Chorzele. Uczestnicy mieli do rozegrania 5 konkurencji (letnie porządki, slalom z sołtysową, bieg w nartach, toczenie opony, slalom z jajkiem).
Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwała komisja w składzie: Beata Szczepankowska Burmistrz MiG Chorzele, Janusz Nidzgorski- dyrektor OUK w Chorzelach oraz Piotr Kurkowski- proboszcz parafii Krukowo. Sędzią głównym zawodów był Pan Radosław Zakrzewski.
 
Laureaci pierwszych trzech miejsc otrzymali nagrody pieniężne (2000 zł, 1500 zł, 1000 zł), puchary i dyplomy a pozostali uczestnicy puchary i dyplomy. Fundatorem nagród była Beata Szczepankowska- Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele. Nagrody pieniężne zostaną przeznaczone na wyposażenie świetlic wiejskich.
Po zakończeniu rywalizacji Pani Burmistrz zaprosiła wszystkich uczestników na poczęstunek.
 
Wyniki Turnieju:
1. Budki
2. Raszujka
3. Opaleniec
4. Poścień Wieś
5. Rzodkiewnica
6. Rembielin
7. Łaz
8. Stara Wieś
 
Impreza przebiegła w zdrowej rodzinnej atmosferze. Dziękujemy wszystkim drużynom za udział i gratulujemy zwycięzcom. W przyszłym roku turniej odbędzie się w Budkach.
 
Zdjęcia: OUK Chorzele
175

Przeszukaj stronę

Treść | Menu | Dostępność