Tegoroczne uroczystości z okazji święta miasta przypadły na 5 i 6 sierpnia. Nie zabrakło wesołego miasteczka, animacji dla dzieci, fotobudki, spacerów w kuli sferycznej, stoisk handlowych i gastronomicznych. Atrakcje oraz najróżniejsze gadżety zapewniały również stoiska promocyjne. Tradycyjnie, pojawił się punkt promocyjny Miasta i Gminy Chorzele oraz stoisko Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Dla wszystkich zainteresowanych działał Punkt Czystego Powietrza. Swoje stoiska przygotowało także m.in. KGW „Żurawinki” z Łazu oraz KGW z Raszujki, serwując na nim pyszne domowe dania i ciasta. Poza lokalnymi stoiskami, gościliśmy również m.in.: stoisko Policealnej Szkoły Medycznej z Przasnysza i 2. Ośrodka Radioelektronicznego z Przasnysza.
 
Pierwszego dnia Stadion Miejski wypełniły tłumy ludzi. Imprezę otworzyło Miasteczko Lekkoatletyczne – wszyscy chętni mogli sprawdzić się w różnych indywidualnych konkurencjach lekkoatletycznych, a w nagrodę każdy uczestnik otrzymywał medal. Zmagania odbywały się pod czujnym okiem trenera i Lokalnego Animatora Sportu Michała Zawojka oraz wolontariuszy.
Burmistrz Beata Szczepankowska powitała zgromadzonych mieszkańców i gości, życząc wszystkim wspaniałej zabawy. Następnie zaprosiła na scenę laureatów spławikowych zawodów wędkarskich o Puchar Burmistrza MiG Chorzele oraz Dyrektora OUK, którym uroczyście zostały wręczone puchary i nagrody.
 
Zaraz po wręczeniu nagród, swoje umiejętności muzyczne i wokalne zaprezentowali członkowie Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Chorzel. Na scenie, ze wspaniałymi układami choreograficznymi, wystąpiły również dziewczynki z grupy tanecznej „Gwiazdy Tańca” z OUK w Chorzelach, której opiekunem jest Magdalena Glina.
Podobnie jak rok temu, nie zabrakło również „eksplozji kolorów”, czyli pełnej radości zabawy z wyrzutami w powietrze kolorowego proszku tworzącego niesamowitą tęczę, wywołującego uśmiechy na twarzach dzieci i dorosłych.
 
Przed koncertami odbyło się oficjalne otwarcie Dni Chorzel, w którym uczestniczyli – Burmistrz Beata Szczepankowska, Piotr Zgorzelski – Wicemarszałek Sejmu RP, Zenon Szczepankowski – Pierwszy Starosta, Radny Powiatowy w Przasnyszu oraz Aneta Bacławska – Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Chorzele.
W trakcie tego uroczystego momentu Wicemarszałek Piotr Zgorzelski wręczył medal Konstytucji wieloletniemu staroście Zenonowi Szczepankowskiemu „(…) wybitnemu samorządowcowi, który w służbie publicznej zawsze hołdował zasadom demokratycznym i przestrzeganie Konstytucji było zawsze dla niego najwyższym nakazem.” – uzasadnił Wicemarszałek.
 
Sobotni blok koncertowy otworzył Filip Czyżkowski – młody wokalista, uczestnik programu The Voice of Poland oraz finalista konkursu Rising Star Polska. Zaraz po nim, wystąpił zespół „Imperium”, widzowie nagrodzili ich gromkimi brawami.
Niekwestionowaną gwiazdą wieczoru była Lanberry z zespołem, której niesamowita energia oraz znane hity muzyczne porwały publiczność, nadając wydarzeniu prawdziwie festiwalowy klimat.Na zakończenie każdego koncertu burmistrz Beata Szczepankowska podziękowała wszystkim zespołom za wspaniałe występy, pozytywną energię i zaangażowanie.
 
Drugi dzień świętowania rozpoczął się od bloku animacyjnego dla najmłodszych oraz występu lokalnego zespołu „Chorcanto”.
Plan dnia niestety został przerwany przez nagłą burzę i silny wiatr, które zniszczyły sprzęt nagłaśniający. Szkody wyrządzone przez nawałnicę były na tyle duże, że uniemożliwiły występ zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze oraz koncert zespołu Big Cyc.
 
Z opóźnieniem i w warunkach „plenerowych” odbył się jednak pokaz staropolskich tańców szlacheckich, zaprezentowany przez uzdolnioną młodzież z MDK w Przasnyszu – której opiekunem jest Krzysztof Gadomski. Wspaniały występ zgromadził mnóstwo widzów i został nagrodzony gromkimi brawami.
 
Kolejnym punktem imprezy było nagrodzenie laureatów i uczestników konkursów organizowanych przez burmistrz MiG Chorzele – fotograficznego „Gmina Chorzele w obiektywie”, literackiego „Bajki, bajeczki… znad błękitnej rzeczki” oraz plastycznego „Chorzelaki bezpieczne dzieciaki – kolej na pociąg”. Następnie burmistrz uroczyście wręczyła stypendia – naukowe i sportowe – naszej uzdolnionej młodzieży z terenu gminy – w sumie zostało nagrodzonych 28 stypendystów.
 
Za niezwykłe i imponujące osiągnięcia sportowe Burmistrz Beata Szczepankowska nagrodziła również mieszkańca naszej gminy Miłosza Dygnosa – wicemistrza Polski w Mistrzostwach Polski Juniorów i Weteranów w Trójboju Siłowym Klasycznym w Sierpcu i wicemistrza Polski w XII Mistrzostwach Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym w Będzinie oraz jego trenera Cezarego Pykałę z LKS „Grom” Przasnysz.
Za wzorową współpracę z UMiG i OUK w Chorzelach oraz propagowanie sportu i zdrowego stylu życia wśród mieszkańców MiG Chorzele uhonorowani zostali również Michał Zawojek – Lokalny Animator Sportu i Radosław Zakrzewski – Radny Rady Miejskiej i nauczyciel wychowania fizycznego.
 
Dla zgromadzonej na stadionie publiczności zagrała „Chorzelska Kapela Biesiadna”. Na koniec, tradycyjnie już, odbył się magiczny pokaz fajerwerków i dyskoteka.
 
Ale to nie koniec atrakcji – Występ Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze w pełnym składzie i pełnym zakresie wystąpi już w ten piątek – 11 sierpnia 2023r., o godzinie 17.00 na Stadionie Miejskim w Chorzelach.
Koncert zespołu Big Cyc odbędzie się 17 września 2023r. o godz. 19:00, na Stadionie Miejskim w Chorzelach.
O szczegółach będziemy informować na bieżąco. Czekają nas więc 2 dodatkowe wspaniałe koncerty.
 
Serdecznie zapraszamy!
 
190

Przeszukaj stronę

Treść | Menu | Dostępność