W dniu 9 lutego Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Chorzelach zorganizowała spotkanie autorskie dla młodzieży, które odbyło się w sali konferencyjnej Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Papieża Jana Pawła II, dzięki uprzejmości Dyrektorki, Pani Hanny Wilgi. Na spotkaniu obecna była również Burmistrzyni Miasta i Gminy Chorzele – Pani Beata Szczepankowska.
Tym razem gościliśmy u siebie autorkę cyklu fantastycznego “Mojra” oraz książki “Bujda” będącej thrillerem młodzieżowym z elementami powieści psychologicznej. Agnieszka Kulbat jest również współau­torką antologii opowiadań pt. „Kwiat papro­ci i inne legendy słowiańskie”.
Tak się składa, że to nie pierwszy raz, kiedy Pani Agnieszka odwiedziła Chorzele. W 2022 roku promowała u nas podczas spotkania autorskiego pierwszą cześć swojego cyklu “Mojra”. Obiecaliśmy autorce, że zaprosimy ją również w momencie wydania kolejnej części i słowa dotrzymaliśmy.
Autorka podczas piątkowego spotkania opowiadała o swojej drodze pisarskiej, która rozpoczęła się od pisania w Internecie, oraz wydania pierwszej książki w 2021 roku.
Młoda pisarka w ciekawy sposób przybliżyła światy i bohaterów ze swoich książek, zachęcając młodzież do czytania oraz zwracając uwagę na przeżycia, problemy oraz doświadczenia młodych ludzi.
Pani Agnieszka namawiała uczniów do pisania własnych utworów oraz udzieliła cennych wskazówek dotyczących pisania na Wattpadzie.
Po inspirującej prelekcji Burmistrz wręczyła kwiaty i podziękowała Pani Agnieszce Kulbat. Serdeczne podziękowania dla autorki, Pani Burmistrz oraz Pani Hanny Wilga, przekazały również organizatorki spotkania, bibliotekarki z Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Chorzelach – Pani Iwona Borkowska oraz Pani Ewa Zalewska.
Na koniec spotkania uczestnicy mieli również możliwość porozmawiania z autorką oraz zakupienia książek z własnoręcznym wpisem i autografem.
Serdecznie dziękujemy również Pani dyrektor Izabeli Strzeleckiej, młodzieży i opiekunom z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Ojca Honoriusza Kowalczyka w Duczyminie za tak liczny odzew i przybycie na spotkanie z pisarką.
Dziękujemy wszystkim za obecność!
52

Przeszukaj stronę

Treść | Menu | Dostępność