ZAWIADOMIENIE
o wyłożeniu do publicznego wglądu aneksów Uproszczonych Planów Urządzenia Lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa, stanowiących własność osób fizycznych i wspólnot gruntowych obrębów ewidencyjnych w gminie Chorzele
Na podstawie art. 21 ust. 4 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (Dz. U. z 2025 r., poz. 567) Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele zawiadamia o wyłożeniu do publicznego wglądu aneksów Uproszczonych Planów Urządzenia Lasów dla obrębów ewidencyjnych:
- Chorzele-dz. nr ewid. 603 i 697,
- Nowa Wieś K/D-dz. nr ewid. 182/1,
- Zdziwój Nowy-dz. nr ewid. 87, 88 i 64,
- Kwiatkowo K/K-dz. nr ewid. 44/1,
- Mącice-dz. nr ewid. 267,
- Niskie Wielkie-dz. nr ewid. 42/13,
- Zaręby-dz. nr ewid. 815 i 816
na okres 60 dni tj. od dnia 25.06.2025 r. do dnia 25.08.2025 r. w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy w Chorzelach, w pokoju nr 2 w godz. 730 – 1530.
Jednocześnie Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele informuje, że:
- w okresie 30 dni od daty wyłożenia aneksów Uproszczonych Planów Urządzenia Lasów do publicznego wglądu zainteresowani właściciele lasów mogą składać ewentualne zastrzeżenia i wnioski w sprawie planu (liczy się data wpływu pisma) w miejscu jego wyłożenia. Starosta wydaje decyzje w sprawie uznania lub nieuznania zastrzeżeń lub wniosków (art. 21 ust. 5 ww. ustawy). Uwagi należy składać na piśmie z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej i adresu, oznaczenia nieruchomości, której uwaga dotyczy.
- Dane w postaci map i rejestrów przygotowane zostały przez firmę: Agencja ,,Cezar” Pracownia urządzania lasu, ul. Boczna 28, 05-300 Mińsk Mazowiecki, na podstawie zapisów ewidencji gruntów i budynków Wydziału Geodezji Starostwa Powiatowego w Przasnyszu.
- Wg zapisu art. 21 ust. 4 ustawy o lasach, dane zawarte w uproszczonym planie urządzenia lasu są podstawą naliczenia podatku leśnego.
- Poza użytkami Ls, nie były prowadzone prace na innych działkach oraz użytkach zalesionych.
Treść zawiadomienia – Zawiadomienie – pobierz plik (docx, 197 KB)