10 września na Stadionie Miejskim w Chorzelach odbyły pod patronatem Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele Beaty Szczepankowskiej, zorganizowane przez Zarząd Gminny ZOSP RP w Chorzelach we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Chorzele – Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze dla Ochotniczych Straży Pożarnych. W rywalizacji turniejowej strażaków – wzięło udział 8 jednostek OSP z terenu Miasta i Gminy Chorzele.

W uroczystości oprócz strażaków ochotników udział wzięli: Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele – Beata Szczepankowska, Krzysztof Milewski – Radny Rady Miejskiej w Chorzelach, Piotr Kuligowski – Dowódca Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PPSP w Przasnyszu, Janusz Nidzgorski – Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP w Chorzelach, komisja sędziowska z PPSP w Przasnyszu oraz wielu mieszkańców.

Podczas zawodów strażacy ochotnicy rywalizowali tradycyjnie w sztafecie pożarniczej z przeszkodami oraz w ćwiczeniach bojowych. To były nie tylko zmagania sportowe, ale także doskonała okazja do pokazania umiejętności i profesjonalizmu strażaków oraz do integracji społeczności lokalnej.
W zawodach wystartowały jednostki OSP:

Budki, Krukowo, Pruskołęka, Rembielin, Łaz, Rycice, Raszujka, Zaręby oraz cztery Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze.
Tegorocznymi zwycięzcami zostali:

I – OSP Budki
II – OSP Łaz
III – OSP Pruskołęka

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze:
I – MDP Nowa Wieś – chłopcy oraz dziewczęta
II – MDP Chorzele
III – MDP Zaręby

Każda z drużyn otrzymała ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Chorzele puchary oraz nagrody pieniężne, które zostaną przeznaczone na doposażenie sprzętu bojowego dla poszczególnych jednostek. Wszystkich uczestników nagrodzono także pamiątkowymi medalami.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy!

164

Przeszukaj stronę

Treść | Menu | Dostępność