Koncert Chopin na wakacjach w Bogdanach Wielkich kolejny raz sukcesem

W Bogdanach Wielkich w Gminie Chorzele, po raz trzecim odbył się niezwykły koncert fortepianowy.
Fryderyk Chopin, Claude Debussy, Johanes Brahms i Karol Szymanowski – wspaniałe utwory wymienionych kompozytorów w wykonaniu młodych polskich talentów mieliśmy okazję usłyszeć na żywo w sobotę, 8 lipca, w przepięknym otoczeniu przyrody zabytkowego parku i dworu w Bogdanach.
 
Na tegorocznym koncercie w bogdańskich plenerach na fortepianie zagrali niezwykle uzdolnieni i utytułowani młodzi polscy pianiści: Eryk Ploplis i Mateusz Tomica.
 
Świetna organizacja, niezwykła atmosfera i wspaniała wakacyjna pogoda sprawiły, że ponad dwugodzinny koncert plenerowy, po raz kolejny okazał się wielkim sukcesem.
Podobnie jak w minionych latach, na wyjątkową ucztę muzyczną przybyli licznie mieszkańcy Miasta i Gminy Chorzele oraz goście z regionu i całego kraju. Widownia wypełniła się po brzegi, a Koncert oklaskiwało ponad 250 osób.
 
Partnerami, którzy współorganizowali sobotni koncert w Bogdanach Wielkich byli: Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele Beata Szczepankowska, Prezes Stowarzyszenia “Dwór i park w Bogdanach Wielkich” Jan Maria Kłoczowski oraz pełniąca rolę gospodyni miejsca Pani Anna Piwkowska. Pomysłodawcami i organizatorami festiwalu odbywającego się cyklicznie od 2017 roku, są Michał Korsak h. Korsak prezes Fundacji „Ziemia Dobrzyńska” wraz z małżonką Beatą, Korsakowie z Wyręby pod patronatem honorowym Związku Szlachty Polskie. Mecenat nad koncertem pełniło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Współorganizatorem była również Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Chorzelach. Lokalnym partnerem medialnym był portal Infoprzasnysz oraz Kurier Przasnyski.
 
Festiwalowy fortepian podróżuje wraz z organizatorami po polskich dworach, parkach podworskich lub letnich krajobrazach Mazowsza, Ziemi Dobrzyńskiej, Ziemi Łęczyckiej i całej Polski. Koncerty organizowane są w miejscach dawnych dworów szlacheckich zapisanych w zbiorowej pamięci Polaków jako ośrodki polskiej kultury i ciągłości narodowej tradycji.
 
W Bogdanach na gości, oprócz wspaniałych wystąpień młodych artystów, czekał również kącik promocyjny UMiG w Chorzelach z pamiątkowymi gadżetami i lokalną prasą. Ponadto każdy mógł poczęstować się gorącą kawą, herbatą i słodkościami.
 
Aneta Bacławska – Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Chorzele wraz ze Sławomirem Czaplickim Dyrektorem Wydziału Oświaty i Promocji, wyrażając ogromne uznanie wręczyli bukiety kwiatów oraz upominki artystom i współorganizatorom, podziękowali za wspaniałą ucztę muzyczną w niezwykłych i gościnnych okolicznościach Parku i Dworu Państwa Kłoczowskich – gospodarzom miejsca, jak również Państwu Korsakom, przybyłym widzom, gościom, i wszystkim zaangażowanym w przygotowania ze strony samorządu: Wydziałowi Oświaty i Promocji, dyrektorowi ZGKiM Rafałowi Gotowcowi wraz z pracownikami, dyrektorowi OUK Januszowi Nidzgorskiemu z pracownikami oraz MKRPA w Chorzelach.
 
Organizatorzy również podziękowali wszystkim zaangażowanym, a szczególne słowa wdzięczności skierowali m.in do Burmistrz Beaty Szczepankowskiej, której na ręce wiceburmistrz przekazali także piękne kwiaty.
 
110

Przeszukaj stronę

Treść | Menu | Dostępność