Wspaniały Dzień Mamy i Taty w PSP w Zarębach

W dniu 19 maja burmistrz Beata Szczepankowska, wraz z zastępcą burmistrza Anetą Bacławską oraz Dyrektorem Wydziału Oświaty i Promocji Sławomirem Czaplickim, gościli na uroczystości z okazji Dnia Mamy i Taty w Publicznej Szkole Podstawowej w Zarębach. Zgromadzonych gości, rodziców oraz dzieci powitała p. Mariola Kopczyńska – społeczny zastępca dyrektora szkoły.

Głos zabrała również burmistrz Beata Szczepankowska, która podziękowała za zaproszenie i przekazała na ręce zastępcy dyrektora kwiaty oraz upominki dla uczniów – piłki i słodycze.

 
„Dzisiejsza uroczystość to niepowtarzalny moment, kiedy możemy świętować, a także docenić moc i piękno więzi rodzinnych, które stanowią fundament naszego społeczeństwa. Rodzina odgrywa niezastąpioną rolę w życiu każdego człowieka. To fundament, na którym buduje się nasza tożsamość i wartości. Rodzina uczy nas, jak kochać, jak wybaczać i budować trwałe relacje. To w niej uczymy się ważnych umiejętności społecznych, które przenosimy na inne obszary życia. Bez niej nasze życie byłoby uboższe, ponieważ to ona daje nam poczucie przynależności oraz sensu istnienia.
 
Ten niezwykły dzień to doskonała okazja, aby docenić wkład wszystkich pracowników w nieustanne kształtowanie uczniów. Szkoła jest miejscem, gdzie spędzamy wiele godzin każdego dnia, ucząc się, rozwijając i nawiązując relacje z innymi ludźmi. W tym kontekście szybko staje się ona naszą drugą rodziną. Podobnie jak w rodzinie, tak i w szkole tworzymy bliskie więzi emocjonalne z kolegami oraz koleżankami. Razem przeżywamy sukcesy, radości, ale także wspieramy się w trudnych chwilach. Nauczyciele pełnią rolę opiekunów i mentorów, podobnie jak robią to rodzice w domach. Są odpowiedzialni nie tylko za edukację dzieci, ale także służą radą i pomocną dłonią w potrzebie.(…)” – mówiła burmistrz.
 
Wśród pięknej i kolorowej scenografii wystąpiły dzieci ze wszystkich klas, prezentując swoje umiejętności i talenty poprzez taniec, śpiew, recytację i zabawę, do której zaprosiły również obecnych rodziców. Po występach, dzieciaki wręczyły rodzicom przygotowane przez siebie laurki i upominki, a Pani burmistrz bukiet kwiatów.
 
Uroczystość upłynęła w ciepłej, rodzinnej atmosferze, pełnej radości i uśmiechu. 
 
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na facebooku UMiG Chorzele.
286

Przeszukaj stronę

Treść | Menu | Dostępność