9 października 2023 roku na hali sportowej z inicjatywy Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Chorzelach i ogromnemu wsparciu naszej lokalnej firmy Bel Polska, której bardzo dziękujemy za pomoc w współorganizacji wyjątkowego święta sportu dla uczniów naszej gminy.
Hooop Spoort to projekt edukacyjno-sportowy skierowany do dzieci szkół podstawowych klas IV-VI. Celem projektu jest promocja aktywności ruchowej przy wykorzystaniu form lekkoatletycznych. Wyróżnikiem projektu jest aspekt historyczny przybliżający najwybitniejsze postacie polskiej lekkiej atletyki oraz prezentacja materiałów z największych światowych imprez lekkoatletycznych. W zajęciach wzięły udział uczniowie szkół z PSP Nr 2 w Chorzelach, PSP Krukowa, PSP Zarąb, PSP Duczymina, PSP Krzynowłogi Wielkiej w sumie 215 młodych sportowców.
Podczas wydarzenia dzieci spotkały się z zaproszonymi gwiazdami lekkiej atletyki. Goście przedstawili najważniejsze osiągnięcia lekkiej atletyki, jak i własne. Gościliśmy m.in.: Kamilę Lićwinko, Pawła Januszewskiego, Sebastian Chmarę, Marcina Nowaka.
Każde dziecko biorące udział w wydarzeniu otrzymało na własność koszulkę oraz pamiątkowy medal; najlepsze szkoły otrzymały statuetki.
Tegoroczne wydarzenie zostało objęte patronatem Ministerstwa Sportu i TURYSTYKI, Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.
Wydarzenie składało się z dwóch części przy współudziale obecnych gwiazd sportu:
Część edukacyjna
– najważniejsze wydarzenia ze świata lekkiej atletyki
– filmy i prezentacje z największych imprez lekkoatletycznych
– konkursy wiedzy o lekkiej atletyce
Część sportowa
Rozpoczęła się od zapalenia znicza olimpijskiego, w dodatku pochodnią, którą zapalany był znicz podczas Igrzysk w Atenach w 2004 roku! Następnie uczniowie brali udział w zajęciach sportowych pod okiem gwiazd Polskiej Lekkoatletyki. Ostatnim punktem programu była sztafeta szkół na której nie brakowało emocji.
Tekst i fot.: Michał Zawojek – Lokalny Animator Sportu

131

Przeszukaj stronę

Treść | Menu | Dostępność