To jest bardzo dobra wiadomość na koniec miesiąca: z rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” nadzorowanego przez wojewodę mazowieckiego pozyskaliśmy maksymalną kwotę 80 000 zł na wyposażenie stołówki w chorzelskiej szkole podstawowej.
Program zakłada finansowanie w 80% ze środków rządowych zakupu różnego typu wyposażenia stołówkowego – w tym zmywarko-wyparzarki, urządzeń do pieczenia i gotowania, mebli ze stali nierdzewnej (stoły robocze, szafy przelotowe, regały, zlewy) itp. Z własnych środków będziemy musieli dołożyć jedynie 20 tys. złotych na niemal pełne wyposażenie stołówki.
To znacząco ułatwi przygotowanie się do nowego roku szkolnego już z całkowicie nowym obiektem w chorzelskiej szkole podstawowej. Pozwoli też na skupienie uwagi na innych szkołach z terenu gminy, które wymagają podobnych inwestycji. Każde środki zewnętrzne pozwalają nam bowiem oszczędzać dochody budżetu gminnego.
Duże brawa za przygotowanie wniosku należą się Wydziałowi Oświaty i Promocji, a szczególnie p. Izabeli Jurczewskiej koordynującej działania, które poskutkowały pozyskaniem dotacji.
Środki na stołówkę pochodzą z modułu 3. wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” dotyczącego wspierania w latach 2024-2028 organów prowadzących publiczne szkoły podstawowe w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki przez organizację stołówek i miejsc spożywania posiłków.

29

Przeszukaj stronę

Treść | Menu | Dostępność