4 października w PSP w Krzynowłodze Wielkiej miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. W ramach wizytacji kanonicznej Parafii pw. Wszystkich Świętych w Krzynowłodze Wielkiej szkoła gościła Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Płockiego Szymona Stułkowskiego. W uroczystości uczestniczyła również Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele Beata Szczepankowska, Sekretarz Biskupa Płockiego Jarosław Mokrzanowski, Proboszcz Parafii w Krzynowłodze Wielkiej ksiądz Leszek Smoliński i Zastępca Dyrektora Oświaty i Promocji Izabela Jurczewska.
W imieniu Dyrektor Henryki Tomaszewskiej i całej społeczności szkolnej gości powitała Wicedyrektor Pani Joanna Morawska. Następnie głos zabrała burmistrz Beata Szczepankowska, która podziękowała Księdzu Biskupowi za troskliwość i oddanie parafii, w tym za opiekę nad naszym zabytkowym kościołem, który jest świadectwem historii i dziedzictwem miejscowości Krzynowłoga Wielka oraz naszej Gminy. Burmistrz skierowała również słowa podziękowania do Księdza Proboszcza, który z dniem 1 września rozpoczął pracę w parafii.
W dniu 4 października Kościół obchodzi liturgiczne wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Z tej okazji uczniowie przygotowali i przedstawili program słowno – muzyczny pt. “Śladami świętego Franciszka”, do którego z uznaniem odniósł się Ksiądz Biskup, podkreślając, byśmy wzorem Świętego uczyli się patrzeć na wszystkich z miłością i nie rezygnowali z marzeń i powołania. Wyraził wdzięczność za możliwość spotkania z uczniami, nauczycielami i pracownikami szkoły. Na zakończenie wszyscy zebrani odmówili wspólną modlitwę, po czym kapłani udzielili wszystkim pasterskiego błogosławieństwa.

217

Przeszukaj stronę

Treść | Menu | Dostępność